koniec I. Šwiateková – A. Schmiedlová
2:0
(6:2, 6:1)
Komentuje: Filip Kosnáč

Anna Karolína Schmiedlová nemala nárok vo svojom poslednom vystúpení na životnom olympijskom turnaji vo dvojhre žien, keď v súboji o bronz proti svetovej jednotke a štvornásobnej šampiónke na Roland Garros poľskej tenistke Ige Swiatekovej uhrala len tri gemy. Swiatekovej nevyšiel vstup do zápasu, keď dokonca Schmiedlová získala výhodu brejku a zdalo sa, že by mohla výrazne potrápiť svetovú jednotku. Lenže Swiateková si ihneď zobrala stratené podanie späť a dokonca sériou vyhraných piatich gemov za sebou otočila prvý set na výsledok 6:2. Na úvod druhého setu si opäť obe podržali podanie, ležne Swiateková následne predviedla sériu ďalších vyhraných piatich gemov za sebou a druhý set tak skončil 6:1. Schmiedlová sa však nemá za čo hanbiť a konečné štvrté miesto na olympijskom turnaji vo dvojhre je fantastický úspech pre slovenský tenis, keďže ide o najlepšie umiestnenie v histórii samostatného Slovenska a dúfajme, že podobný tenis bude predvádzať aj na nasledujúcich turnajoch či blížiacom sa US Open. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok dňa!

Koniec zápasu

6:1
Iga Swiateková zakončila zápas o bronzovú medailu priamym bodom, keď v ňom Annu Karolína Schmiedlovú porazila hladko 6:2 a 6:1, takže včerajšie sklamanie zo semifinálového neúspechu si vynahradila aspoň ziskom bronzu!

40-15
Schmiedlová chcela rozhodnúť výmenu forhendom, ale minula a Swiateková už má dva mečbaly!

30-15
Teraz však Swiateková pomáha aspoň forhendom trafeným do siete.

30-0
Swiateková po dobrom podaní zakončila víťazným forhendovým drive volejom.

15-0
Swiateková trafila eso von z kurtu, ktoré je pre ňu celkovo tretím v zápase.

5:1
Swiateková trafila víťazný krížny bekhendový return a bude podávať za stavu 5:1 v druhom sete na zisk bronzovej medaily!

40-15
Schmiedlová zaznamenala tretiu dvojchybu v zápase a darovala Swiatekovej ďalšie dva brejkbaly!

30-15
Schmiedlová sa opäť nechala trochu zatlačiť a forhend nedostala cez sieť.

15-15
Ale teraz Swiateková poslala bekhend za základnú čiaru.

15-0
Swiateková si pripravila pozíciu na víťazný bekhend po čiare.

4:1
Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

4:1
Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:1
Schmiedlová však vyhodila krížny forhend a Swiateková vedie 4:1 v druhom sete.

40-15
Swiateková nezvládla forhendový volej na sieti, takže čistá hra z toho nebude.

40-0
Swiateková trafila druhé eso v zápase a opäť na stred.

30-0
Schmiedlová výrazne prestrelila forhend.

15-0
Priamy bod pre Swiatekovú.

3:1
Aj krížny forhend Schmiedlovej zamieril do tesného autu a Swiateková vedie 3:1 v druhom sete!